Білозір
Оксана Володимирівна

Білозір<br> Оксана Володимирівна

Друзі часто називають її «тричі народною»: Народна артистка України, Народний депутат України, Народний Посол України.

Реалізувавши себе в сфері творчості, отримавши величезну довіру і повагу українців, Оксана Білозір вирішує відпрацювати величезний кредит довіри, яким наділив український народ та у 1999 році закінчує навчання на стаціонарі Дипломатичної академії Міністерства закордонних справ України і здобуває професію магістра зовнішньої політики.

А вже у 2002 році О. Білозір обирають Головою підкомітету з євроатлантичного співробітництва Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, а також заступником члена Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи.

Ставши членом українського Парламенту Оксана Білозір починає активно займатися міжпарламентською діяльністю та захищати права українських трудових мігрантів. Так, у 2003 р. вона виступила ініціатором створення та очолила Всеукраїнську громадську організацію «Українська взаємодопомога», діяльність якої була спрямована на захист інтересів громадян України, які перебувають за кордоном, створення передумов і механізмів їх повернення на Батьківщину.

У 2005 р. Білозір О.В. очолює Організаційний комітет з підготовки та проведення IV Всесвітнього форуму Українців, а у 2006 р. – обрана заступником голови Національної комісії з питань закордонних українців та Почесним головою Міжнародної громадської організації українців «Четверта хвиля».

У 2005 р. Оксана Білозір була призначена на посаду Міністра культури і туризму України, за час перебування на якій започаткувала проект міжкультурного діалогу Ради Європи «Київська ініціатива», а також вступ України до Європейської туристичної комісії.

Після відставки з поста Міністра, Оксана Білозір повторно обирається народним депутатом України у 2006 році, а також на дострокових парламентських виборах у 2007 році та продовжує активну парламентську діяльність. Зокрема, вона внесла на розгляд Парламенту більше як півсотні законопроектів, а також ініціювала у Верховній Раді шість парламентських слухань, в тому числі і слухання на тему: «Зовнішня політика України як інструмент забезпечення національних інтересів держави».

З 2006 р. обрана членом Постійної делегації Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи та членом Комітету Парламентської асамблеї Ради Європи з питань міграції, біженців та переміщених осіб.

У 2006-2007 рр. – член Виконавчого Комітету в Національній парламентській групі в Міжпарламентському Союзі, співголова депутатської групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків із Сполученими Штатами Америки.

У грудні 2007 року О. Білозір обирають Головою підкомітету з питань міжпарламентських зв'язків, двосторонніх та багатосторонніх відносин Комітету Верховної Ради України у закордонних справах, а також керівником депутатських груп Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з Ісламською Республікою Пакистан, з Канадою, з Республікою Корея та Республікою Польща (співголова групи). На цих посадах Оксана Білозір веде активну діяльність та організовує ефективний міжпарламентський діалог. Зокрема, було проведено ряд плідних зустрічей з Надзвичайним і Повноважним Послом Ісламської Республіки Пакистан в Україні паном Ахмадом Навазом Салімом Мелою, під час яких було досягнуто домовленості про офіційний візит до Пакистану Голови Верховної Ради України, а також дано позитивний імпульс ряду важливих двосторонніх ініціатив.

Крім того, О. Білозір, як керівник групи міжпарламентської співпраці з Республікою Корея, спільно з Посольством цієї країни, у 2010 році організовує та проводить у Верховній Раді України виставку-презентацію: «Корейська культура та високі технології», участь у відкритті якої взяли Голова Верховної Ради України Володимир Литвин, Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Пак Ро Бьок, а також представники всесвітньовідомих корейських компаній.

Одним із пріоритетів законодавчої та політичної діяльності Білозір О.В. є захист прав українських трудових мігрантів, а також співпраця з українською діаспорою.

У 2007 р. Білозір О.В. піднімає питання захисту прав трудових мігрантів у Парламентській асамблеї Ради Європи та ініціює підготовку доповіді у ПАРЄ на тему: «Трудова міграція з країн Східної та Центральної Європи: сучасний стан та перспективи», а у 2009 р. виступає ініціатором та готує в Парламентській Асамблеї Ради Європи доповідь «Залучення європейських діаспор: необхідність державної та міждержавної відповіді», за результатами розгляду якої було прийнято Резолюцію (№1696) та Рекомендації (№1890) ПАРЄ, спрямовані на захист прав трудових мігрантів.

Автор та співавтор ряду законопроектів, спрямованих на захист прав трудових мігрантів та співпрацю з українською діаспорою, зокрема:

- проект Закону про Концепцію національної політики щодо закордонного українства (2003, 2007);

- проект Постанови про рекомендації парламентських слухань «Стан та проблеми правового і соціального статусу сучасної української трудової міграції» (2005);

- проект Закону про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (щодо громадян, які тимчасово перебувають за кордоном) (2005);

- проект Постанови про проведення парламентських слухань на тему: «Закордонне українство: сучасний стан та перспективи співпраці» (2008);

- проект Закону про державну підтримку Української Спільноти за кордоном (2010).

У 2008 році заснувала і очолила Громадську організацію «Всеукраїнське об'єднання жінок-депутатів», до складу якої увійшли жінки-депутати Верховної Ради України, обласних, районних, міських, селищних і сільських рад з усіх областей України.

У вересні 2011 року виступила організатором та провела Перший національний парламентський молитовний сніданок, у якому взяли участь українські та іноземні політики, представники дипломатичного корпусу, лідери ключових християнських, мусульманських та іудейських релігійних конфесій України.

У липні 2014 року, на прохання родини українського солдата, який перебував у полоні в Донецькій області, вступила в переговори з представниками т.з. ДНР і сприяла поверненню солдата додому.

Протягом 2014-2016 років, ініціювала близько трьох десятків обмінів українських військовослужбовців, які перебували у полоні незаконних збройних формувань т.з. ДНР/ ЛНР. на затриманих українською владою учасників незаконних збройних формувань. Безпосередньо брала участь у більшості таких обмінів, що відбувалися у буферній зоні. Одним із факторів, що сприяв успішним переговорам, був високий авторитет О.Білозір, як учасника бойових дій в Афганістані, серед представників афганських організацій, члени яких брали участь у конфлікті на Сході України, як з одного, так і з іншого боку.

Неодноразово сприяла доставці гуманітарної допомоги жителям територій, що проживають в зоні конфлікту.

Співпрацює з низкою волонтерських організацій і груп, що займаються гуманітарною місією, зокрема, обміном полоненими, пошуком останків загиблих, їх ідентифікацією і перепохованням, наданням гуманітарної допомоги.

У 2015 році обрана Президентом Громадської організації «Всеукраїнська Асоціація соціального партнерства», основною метою діяльності якої є проведення соціального діалогу між виконавчою владою, роботодавцями та профспілками, досягнення політичного та соціального консенсусу.